Středa, 8 května, 2024
NewsZprávy

Bikepark Hluchov v Brandýse nad Labem

Bikepark Hluchov, jehož část byla odhlasována v participativním rozpočtu v roce 2020, se v dubnu otevřel pro veřejnost. Připraven byl bohatý exhibiční program nejen pro děti.

Bikepark se nachází na místě bývalého dopravního hřiště v Husově aleji. Jde o okruh plný nerovností a kopců, který lze sjet bez šlapaní. Nechybí malý pumptrackový okruh pro děti.

Sport v Brandýse nad Labem a Staré Boleslavi

Fotogalerie Bikepark Hluchov

„Výstavba bikeparku trvala zhruba rok a investiční náklady přesáhly 1,5 milionu korun. Areál nabízí velký pumptrackový okruh pro zkušené bikery i malý pro začínající cyklisty. Investorem bylo Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, přičemž malý pumptrackový okruh vzešel z participativního rozpočtu města PRima nápad,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Stránská.

Nezletilý chlapec sebral rodičům v Brandýse vůz. Naboural 4 auta

Otevření bikeparku v Hluchově odstartovalo v 11:00. Součástí byly exhibice a hosté z oblasti sportu. Pozvání přijal mistr ČR a český rekordman ve skocích na horském kole Vlasta Kabeláč Čiháček, amatérský mistr ČR Lukáš Valný a mistryně ČR ve sjezdu Katarína Tóthová.

Na programu byly také workshopy, ukázkové jízdy a občerstvení. Kola si návštěvníci mohou vzít s sebou.

Bikepark Hluchov najdete v Husově aleji. Mapa je zde.